Premiksy dla drobiu w intensywnym chowie fermowym -- Golpasz | Pasze dla drobiu, bydła i trzody

Premiksy dla drobiu w intensywnym chowie fermowym

16.04.2020

Premiksy dla drobiu to produkty skierowane do dużych ferm zajmujących się hodowlą indyków oraz kurcząt rzeźnych. Stosowane są w udziale od 1 do 4% w mieszankach pełnoporcjowych i zawierają niezbędne do uzyskania prawidłowych przyrostów witaminy, mikroelementy  oraz aminokwasy czyste.

Zoptymalizowany skład i wykorzystanie materiału genetycznego

Stosując odpowiedniej jakości premiksy nabywamy produkty, które w oparciu o wiedzę naukową wielu ekspertów z zakresu żywienia drobiu. Dzięki temu mamy pewność, iż stworzona na ich podstawie mieszanka pełnoporcjowa będzie posiadać zoptymalizowany skład sprzyjający maksymalnemu wykorzystaniu potencjału genetycznego.

Wysoka strawność mieszanki pełnoporcjowej

Stworzenie mieszanki pełnoporcjowej na bazie odpowiednio dobranego premiksu dla drobiu gwarantuje uzyskanie wysokiej przyswajalności. Tyczy się to zarówno składników, które są zawarte w premiksie, jak również tych, które pochodzą ze składników użytych do produkcji mieszanki pełnoporcjowej. 

Tanie premiksy = złudna oszczędność

Wielu hodowców chcąc ograniczyć koszty prowadzonej działalności zdecydowało się na zastosowanie najtańszych premiksów dostępnych na rynku. Jest to złudna oszczędność, gdyż wiele osób stosujących tego typu rozwiązania przekonało się już o tym, iż nie gwarantują one odpowiednio wysokich przyrostów.  Stosowanie tego typu produktów nierzadko podnosi też śmiertelność ptaków. Warto więc zaznaczyć, iż najdroższy premiks niekoniecznie oznacza najlepszy możliwy wybór, jednak najtańsze oferowane na pewno produkty na pewno nie zadowolą nas odpowiednią jakością.

Właściwy wybór premiksu

Reasumując można powiedzieć, że zastosowanie najtańszych dostępnych na rynku premiksów wiąże się ze złudną oszczędnością. Bardzo często tego typu wyroby prowadzą do zahamowania przyrostów, a w skrajnych przypadku do zwiększonej śmiertelności ptaków. Z kolei stosowanie produktów ze „średniej” i „wysokiej” półki gwarantuje uzyskanie właściwej przyswajalności składników oraz odpowiednie wykorzystanie potencjału genetycznego zwierząt. Warto więc zastanowić się, czy nie warto od razu zdecydować się na nieco droższy produkt, by uniknąć poważnych problemów w przyszłości.

Producent pasz dla hodowli bydła, trzody, drobiu Golpasz S.A.

De Heus Sp. z o.o.
ul. Lotnicza 21B
99-100 Łęczyca
woj. łódzkie
Polska

KRS 000060991
Sąd Rejonowy w Łodzi dla Łodzi Śródmieścia
NIP 526-13-06-893
REGON 011917655
kapitał zakładowy 22 141 000,00 zł

© Copyright 2022 by Golpasz S.A.. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka RODO

Visit Us On Facebook